Vergoeding co-assistent (Geestelijke gezondheidszorg GGZ)
In de cao staat in artikel 14 dat co-assistenten een vergoeding van 100 euro per maand moeten ontvangen.In de tekst wordt aangegeven dat het om een bruto onkostenvergoeding gaat. Door de samenloop van twee definities (‘belast’, en ‘onkostenvergoeding’ die in de regel zijn vrijgesteld) kunnen organisaties er verschillend mee omgaan. Om deze reden zijn er twee varianten uitgeleverd. Zowel een onbelaste als belaste vergoeding via onderstaande looncomponenten.
* 135.022.069 ‘Onkostenvergoeding co-assistenten(onbelast)’
* 135.028.050 ‘Onkostenvergoeding co-assistenten(belast)’
Salaristabel:
* 135.020.725 ‘Dienstbetrekking tbv vergoeding co-assistent’
Daarnaast is het mogelijk om zowel met als zonder een parttime percentage te rekenen. Er kan een eigen salaristabelregel gekoppeld worden op basis van dienstbetrekking, zodat de vergoeding gemakkelijk wordt berekend bij co-assistenten. Raadpleeg de toelichting voor de specifieke werking.
Standaard zijn de looncomponenten niet geactiveerd. Na activering zal deze opgenomen moeten worden in de journaalstructuur.
Let op: omdat co-assistenten geen deelnemer aan het pensioen bij PFZW zijn, wordt door het gebruik van deze looncomponenten de medewerker automatisch uitgesloten van de pensioenaangifte naar PFZW. Je kunt deze looncomponenten dus niet bij medewerkers gebruiken die wel deelnemen aan de pensioenregeling.