Nieuwe cao (Werken voor waterschappen)

De volgende loonschalen zijn conform de nieuwe cao verhoogd per 1 januari 2025 en 1 januari 2026:
  • 161.230.700 'Salarisschalen per maand'
  • 161.230.701 'Salarisschalen per uur'


  • Omdat het minimumloon per 1 juli 2025 wijzigt is er ook een nieuwe regel in deze loonschalen toegevoegd per 1 juli 2025. De update per 1-3-2026 wordt nog in een latere update verwerkt.

    Let op! De verhoging van de loonschalen per 1-1-2025 is op basis van eerst 50 euro en daarna nog een verhoging van 3,3%. Deze systematiek van met terugwerkende kracht verhogen met eerst een bedrag en daarna nog een procentuele verhoging in combinatie met min/max-loonschalen zorgt ervoor dat de salarissen van de medewerkers niet automatisch verhoogd kunnen worden.

    Pensioen
    Volgens het pensioenreglement van ABP moet de verhoging per 1 januari 2025 als een nabetaling worden gezien en daarmee het pensioengevend inkomen van 2026 worden verhoogd. De volgende looninrichting wordt op cao-niveau berekend:
  • 161.004.535 'Fulltime nabetaling t.b.v. pensioen volgend jaar'
  • 161.004.536 'Fulltime nabetaling vorig jaar t.b.v. pensioen'
  • 161.004.537 'Cumulatief ABP parttime percentage vorig jaar'
  • 161.004.538 'Nabetaling vorig jaar t.b.v. pensioen'
  • 161.009.301 'Audit: pensioengevende nabetaling bij afwijkend jaarinkomen'


  • Let op! Deze wijziging veroorzaakt een TWK. Gevolg hiervan is dat voor medewerkers correctiestroken kunnen ontstaan.

    Fiets uit IKB

    Hiervoor zijn de volgende looncomponenten beschikbaar, die je zelf nog dient te activeren als je ze wilt gebruiken:
  • 100.002.007 ‘Fietsplan uit Keuzebudget’
  • 100.002.562 ‘Bedrag fietsplan uit Keuzebudget’
  • 100.008.033 ‘Fiets fiscaal vriendelijk uit Keuzebudget’


  • Zie de toelichting van deze looncomponenten voor meer informatie.

    Compensatie werk met bijzondere eisen

    Hiervoor is looncomponent 161.233.005 ‘Compensatie werk met bijzondere eisen’ beschikbaar. Hierin vul je tot op heden zelf het fulltime bedrag in dat van toepassing is. Indien je wenst dat hiervoor automatisch het bedrag van 3,5% van het maximum van schaal 9 wordt gebruikt, dan vernemen wij dat graag. Je kunt daar dan een wens voor insturen via https://klant.afas.nl/wensenlijst/profit.

    Vergoeding voor thuiswerken

    Tot nu toe ontvingen medewerkers een vergoeding van 3 euro netto per dag voor thuiswerken. Vanaf nu wordt dit bedrag gesplitst in twee onderdelen en daarnaast verhoogd;
  • Een vergoeding van 2,40 euro netto als thuiswerkvergoeding
  • Een vergoeding van 1,10 euro netto als internetvergoeding


  • Je dient zelf het bedrag aan te passen in de looncomponenten voor de thuiswerkvergoeding die je al gebruikte. Voor de internetvergoeding is looncomponent 161.238.000 ‘Internetvergoeding’ toegevoegd. Zie voor meer informatie de toelichting van die looncomponent.