Vermindering ploegentoeslag bij ziek 90%
Er bestond nog geen standaard looncomponent voor de vermindering van de ploegentoeslag bij 90% doorbetaling bij ziekte. Hiervoor is looncomponent 112.003.135 ‘Vermin. ploegentslg (uren ziek 90%)’ toegevoegd en geactiveerd als looncomponent 100.001.016 ‘Salaris (Uit uren ziek 90%)’ ook is geactiveerd.
Minimum vakantietoeslag
Voor de bepaling van de leeftijd bij het minimum vakantietoeslag werd vanaf februari 2026 naar de verkeerde peildatum gekeken, namelijk naar 30 juni 2025. Parameter ‘Peildatum minimum VT’ in looncomponent 112.004.518 ‘Leeftijd op peildatum t.b.v. minimum VT’ is aangepast.
Let op: uit testen is een enkele situatie voorgekomen waarbij een stagiair ineens vakantietoeslag ontving, omdat de regeling vakantietoeslag niet was uitgezet, en de medewerker niet voldeed obv de leeftijd, en na deze aanpassing wel. Let dus op (grote) verschillen in de berekening van de vakantietoeslag.
Pensioenpremie in periode 13
PMT heeft een verduidelijking omtrent de premieberekening in periode 13 van 2026 gepubliceerd, waarin wordt aangegeven dat de premie van periode 13, met de 53e week, gelijk moet zijn aan de premie van periode 12 (bij gelijk blijven parttime%). Er wordt dus niet, zoals bij veel andere fondsen het geval is, gerekend met 5/4 van de reguliere uren (en daarmee premie). Dit heeft te maken met de factor van ‘14,09’ waarmee in periode 1 bij 4 wekenverloning het regelingloon moet worden berekend.
Tegelijkertijd heeft PMT aangeven deze systematiek vanaf 2027 te gaan veranderen. Dan moet er gerekend worden met de factor 14,04 (13 * 1,08) en in toekomstige jaren met een 53e week geldt er in periode 13 wel een verhoogd aantal uren.
De looninrichting in Profit is hierop gecontroleerd en waar nodig aangepast.