De berekening van de premie voor het Horecaontwikkelplatform (HOP) is aangepast.
De grondslag voor de HOP-premie sluit nu aan bij het premieplichtig loon volgens hoofdstuk 3 van de Wet financiering sociale verzekeringen, met de volgende uitzonderingen:
uitkeringen en verstrekkingen op basis van de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering, de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen of de Werkloosheidswet en aanvullingen daarop; het genot van een door de werkgever ter beschikking gestelde auto; het loon dat betrekking heeft op de periode vanaf de eerste dag van de maand waarin de medewerker de AOW-gerechtigde leeftijd bereikt.
Om te voorkomen dat er correcties op dit vlak in het verleden ontstaan tellen de volgende looncomponenten vanaf 2027 in grondslag 145.110.537 ‘Loon voor HOP’:
145.114.012 Ouderdomspensioen 145.114.014 Nabestaandenpensioen 145.114.016 Extra ouderdomspensioen 145.114.018 Extra nabestaandenpensioen