Het parttimepercentage mag niet negatief zijn

Je krijgt deze melding bij het controleren van de loonaangifte.

Oorzaak

Deze melding krijg je als bij een medewerker negatieve uren zijn geboekt of berekend, waardoor het parttimepercentage negatief wordt. Dit wordt door de Belastingdienst niet toegestaan.

Oplossing

Je lost de melding op door ervoor te zorgen dat het aantal gewerkte uren bij de medewerker 0 of groter is. Controleer eerst waar de negatieve uren vandaan komen. Dit kan bijvoorbeeld het volgende zijn:

  • Er is een loonmutatie met negatieve uren geboekt op looncomponent 'Gewerkte (contract)uren' of op een looncomponent voor meeruren of overuren. In plaats hiervan boek je bijvoorbeeld de in te houden uren op looncomponent 'Minderuren'.
  • Er zijn meer uren onbetaald verlof geboekt dan het aantal gewerkte uren. Hierdoor ontstaan negatieve uren.

Verwijder de negatieve uren door de loonmutatie aan te passen of te verwijderen. Hierna maak je een correctieperiode aan die je verwerkt en accordeert. Tenslotte controleer je de loonaangifte opnieuw.

Oorzaak

Deze melding kun je ook krijgen, doordat onterecht looncomponenten intellen op de lijstbegrippen die meegaan in de loonaangifte.

Oplossing

Je lost de melding op door te controleren of extra looncomponenten intellen op het lijstbegrip Pensioenaangifte: parttimepercentage. Deze herken je doordat ze niet gearceerd zijn met een kleur. Hierna verwijder je deze intellingen. Zorg ervoor dat enkel blauw gearceerde looncomponenten intellen op de grondslag.