(Factuur)Nummer kan niet bepaald worden: Het eerstvolgende nummer X volgens de teller komt al voor in administratie X.

Je krijgt deze melding bij het aanmaken van een factuur, een abonnement, een contract, enzovoort. Profit pakt in dit geval niet de huidige waarde bij het boeken van facturen.

Oorzaak

Deze melding krijg je wanneer de teller vaker voorkomt in een andere administratie of wanneer het nummer al in gebruik is. Elk (factuur)nummer in de omgeving moet uniek zijn.

Oplossing

Er zijn meerdere oplossingen mogelijk.

Teller wijzigen of nieuwe teller aanmaken

Je lost deze melding op door een bestaande teller te wijzigen of een nieuwe teller aan te maken. Deze teller moet een uniek nummer hebben, zodat deze melding niet meer verschijnt. Zo kan je ervoor kiezen om een teller aan te maken met een voorloopdeel (bijvoorbeeld [JJJJ][AA]). De JJJJ staat voor het betreffende jaar en AA is het administratienummer.

Autonummering aanpassen

  1. Controleer wat op dit moment het hoogste nummer is. Dit doe je bijvoorbeeld via Abonnementen / Abonnement / Abonnement.
  2. Ga naar Algemeen / Inrichting / Nummerinstellingen / Autonummering.
  3. Open de eigenschappen van de betreffende autonummering, bijvoorbeeld Abonnementen.
  4. Pas de startwaarde aan naar een waarde die groter is dan het hoogste nummer.
  5. Klik op Opslaan en sluiten en open de omgeving opnieuw.

    Let op:

    Factureer je abonnementen automatisch en zijn de facturen nu niet zichtbaar? Factureer deze dan via de actie Factureren te factureren regels.

Meer informatie hierover lees je in het artikel Nieuwe teller toevoegen en Autonummering vastleggen.