Datasource returns more than 1 row
Je kan deze melding krijgen bij:
- In workflowtaken.
- Het in dienst melden van een sollicitant via de sollicitant stamkaart.
Oorzaak
Er zijn meerdere oorzaken mogelijk:
- Deze melding wordt meestal veroorzaakt doordat er een conditie (of controle op basis van een conditie) in de workflow zit, die gebaseerd is op een gegevensverzameling die meerdere waarden ophaalt. Een voorbeeld hiervan is de gegevensverzameling Sollicitant. Voor iedere sollicitatie is namelijk een aparte sollicitant-regel aanwezig in Profit.
Dit kan ook gebeuren als de workflow een conditie op een functieveld bevat.
- Deze melding krijg je als de sollicitant meerdere sollicitaties heeft ingestuurd. Profit kan dan niet bepalen voor welke sollicitatie je de persoon in dienst wil melden.
Oplossing
Controleer in de details van de foutmelding om welke workflow en conditie het gaat. Deze informatie vind je achter de tekst TAG: Workflow........: [betreffende workflow] en TAG: Condition.......: [betreffende conditie]. Gezien de uiteenlopende workflows die bij klanten in gebruik zijn, kunnen we hier verder geen pasklare oplossing voor bieden.
Bij een conditie op een functieveld kun je de gegevensverzameling verdichten, zodat deze maar één regel teruggeeft.
Incidenteel kan het gebeuren dat de melding verschijnt als een sollicitant meerdere sollicitaties heeft. Je lost deze melding op door de andere (meestal oude) sollicitatie te verwijderen. De workflow kan daarna wel zonder de melding doorlopen worden. Het advies is om sollicitanten in de toekomst via de vacature in dienst te melden, zodat je hier niet tegenaan loopt.