The value 'X' is invalid according to its datatype
Je krijgt deze melding bij het aanmaken van een UBD-aangifte of een auditfile.
Oorzaak
Deze melding krijg je als een van de velden die wordt meegenomen in de UBD-aangifte of auditfile niet juist gevuld is, een enter of spatie bevat, geen waarde heeft of het maximum aantal tekens overschrijdt.
Voorbeeld:
Je herkent het betreffende veld aan de url in de foutmelding:
- 'http://xml.belastingdienst.nl/schemas/UBD/DELIVERY/1.0:voorletters' geeft aan dat er een probleem is met de waarde van het veld Voorletters in de eigenschappen van een crediteur die wordt meegenomen in de UBD-aangifte.
- 'http://www.auditfiles.nl/XAF/3.2:eMail' geeft aan dat er een probleem is met het veld E-mail in de eigenschappen van een debiteur of crediteur die wordt meegenomen in de auditfile.
- 'http://xml.belastingdienst.nl/schemas/UBD/DELIVERY/1.0:geboorteOprichtingsdatum' geeft aan dat de datum van inschrijving bij de KvK niet in het aangiftebestand is opgenomen.
Oplossing
Je lost deze melding op door het betreffende veld aan te passen, in te vullen of juist leeg te maken. Dit is afhankelijk van de informatie in de foutmelding.