Hoe boek ik een nabetaling die pensioengevend is?
Als een nabetaling voor een medewerker pensioengevend is, dan boek je dit als loonmutatie in de periode waarop deze betrekking heeft. Hierdoor ontstaat een TWK-mutatie. Je kunt in dit geval geen gebruik maken van een nabetalingscontract.
Voorbeeld:
Een medewerker krijgt met terugwerkende kracht in het voorgaande jaar een salarisverhoging. Deze salarisverhoging corrigeer je in de periode waarop deze betrekking heeft. Met een jaaroverschrijdende correctie verwerk je deze TWK-mutaties en je levert ze aan via de pensioenaanlevering of -aangifte. Dit geldt ook als de medewerker inmiddels uitdienst is.
Of:
Een medewerker krijgt met terugwerkende kracht in het huidige jaar een salarisverhoging. Deze salarisverhoging corrigeer je in de periode waarop deze betrekking heeft. Dit geldt ook als de medewerker inmiddels uitdienst is.