Tarieven importeren
In dit onderwerp vind je aanvullende informatie over het importeren van tarieven.
Deze import is alleen bedoeld om nieuwe regels aan te maken.
Controles
Er worden tijdens de import controles uitgevoerd op mogelijke combinaties van begin- en einddatums. Als een regel een ongeldige combinatie bevat, wordt deze niet geïmporteerd. In een aantal situaties wordt een record geïmporteerd, waarbij ook de begin- of einddatum wordt aangepast.
Let op:
Als zowel een kostprijstarief als een verkooptarief in hetzelfde importrecord worden aangeboden, worden de controles uitgevoerd op zowel bestaande kostprijstarieven als op bestaande verkooptarieven. Een record kan alleen worden verwerkt als dit volledig door de controle komt. Als bijvoorbeeld import van de kostprijs wel is toegestaan, maar de import van de verkoopprijs niet, dan wijst Profit het hele record af.
Het is niet mogelijk zowel de kostprijzen in basisvaluta als de verkooptarieven in andere valuta tegelijk te importeren. Dus heb je een import nodig voor de kostprijzen met de basisvaluta en een import met de verkooptarieven in de vreemde valuta.
Voorbeeld bestaand tarief beëindigen
Stel dat er een regel in de omgeving bestaat vanaf 1-1-2022 zonder einddatum met een tarief van 77 euro. Vervolgens importeer je een nieuwe regel met een begindatum van 30-11-2024 en met dezelfde einddatum, namelijk 30-11-2024 met hetzelfde tarief, namelijk 77 euro. Dan wordt er in de eerste regel die eerst geen einddatum had, wel een einddatum van 29-11-2024 gezet. Op deze manier zou je een tarief dus kunnen beëindigen. Vanaf 1-12-2024 is er dan dus geen tarief meer (in dit voorbeeld).
Alleen op bovenstaande manier kun je een einddatum op bestaande tarieven importeren. Ook kun je niet instellen dat, als een project word afgesloten, ook de bijbehorende verkooptarieven een einddatum krijgen.
Tarieven importeren:
- Ga naar: Projecten / Beheer / Import prijzen / Tarief.
- Zie verder de algemene importbeschrijving.
|
Direct naar |