Overeenkomstige personen

Er zijn meerdere manieren waarop sollicitanten en medewerkers in Profit terechtkomen. Een sollicitant kan bijvoorbeeld via OutSite solliciteren zonder in te loggen, je kunt zelf een sollicitant aanmaken in InSite, of de sollicitant is al eerder in dienst geweest. Om dubbele personen te voorkomen, controleert Profit tijdens het aanmaken van een sollicitant, sollicitatie, job alert en medewerker of er overeenkomstige personen bestaan. Vindt Profit voldoende overeenkomsten? Dan krijg je een melding.

Ook als Profit bij de eerste controle geen match vindt, kan tijdens een volgende stap in het sollicitatieproces alsnog een match ontstaan, bijvoorbeeld door aangevulde gegevens. Ook dan krijg je een melding.

Om matching te gebruiken moet je dit eerst inrichten in het profiel voor onboarden.

Let op:

Enkel personen die 'Sollicitant' of 'Medewerker' zijn resulteren in een match. Personen (CRM) zijn uitgesloten van deze functionaliteit.

Let op:

De functionaliteit voor controle op overeenkomstige personen werkt niet in Payroll Cloud.

Wil je een bestaande medewerker onboarden? Doe dit vanaf de stamkaart van de bestaande medewerker.

Inhoud

Puntentelling

Profit vergelijkt verschillende gegevensvelden. Elk veld is gekoppeld aan een score. De totaalscore bepaalt of er sprake is van een overeenkomst.

In onderstaande tabel zie je de puntentelling.

Gegeven

Wegingsfactor bij overeenkomst

Wegingsfactor bij verschil

Voornaam en/of roepnaam en voorvoegsel + achternaam

(Matching vindt niet plaats op geboortenaam)

1

 

Geboortedatum

1

-1

Geslacht

 

-1

Postcode en huisnummer

1

 

E-mail privé

1

 

Mobiel privé

1

 

BSN (NL) of rijksregisternummer (BE)

2

-2

Beslissingsregel

  • Score ≥ 2: Profit beschouwt dit als een overeenkomstige sollicitant of medewerker.
  • Score < 2: Er is geen overeenkomst.

Let op:

Komt het BSN of rijksregisternummer overeen? Dan vindt Profit altijd een match, ongeacht de overige velden.

Voorbeeld 1

Er is een match op voornaam/achternaam en E-mail privé.

Gegeven

Persoon 1

Persoon 2

Score

Voornaam en achternaam

Thomas van Woerden

Thomas van Woerden

1

Geboortedatum

 

12-06-1986

 

Geslacht

M

M

 

Postcode en huisnummer

 

 

 

E-mail privé

Thomasvw86@gmail.com

thomasvw86@gmail.com

1

Mobiel privé

 

 

 

Totaal score

 

 

2

Voorbeeld 2

Er is een match op postcode, huisnummer en e-mail privé, maar omdat het geslacht afwijkt is er geen match. In dit geval maakt Profit een sollicitant aan, maar geen portalgebruiker omdat het e-mailadres niet uniek is.

Gegeven

Persoon 1

Persoon 2

Score

Voornaam en achternaam

Anke ter Maten

Jos ter Maten

 

Geboortedatum

 

 

 

Geslacht

V

M

-1

Postcode en huisnummer

6718 AG 31

6718 AG 31

1

E-mail privé

josenanke@mail.nu

josenanke@mail.nu

1

Mobiel privé

 

 

 

Totaal score

 

 

1

Overeenkomstige persoon selecteren

Als het daadwerkelijk om een overeenkomstige persoon gaat, kan je de persoon selecteren:

Overeenkomstige personen selecteren:

  1. Klik op: Toon resultaat.

    De weergave met de gevonden matches opent.

  2. Selecteer de regel als het inderdaad om dezelfde persoon gaat.
  3. De pagina Aanmaken onboarden vanaf stamkaart opent.

    Bestaat er al een sollicitant voor deze persoon? Voeg de sollicitant dan samen. In dat geval opent Samenvoegen sollicitant in plaats van Aanmaken onboarden vanaf stamkaart.

  4. Vul de overige gegevens in.
  5. Klik op: Aanmaken.

Instantiegegevens overnemen (België)

Zodra je in de lijst met overeenkomstige personen de bestaande medewerker selecteert, vult Profit automatisch de standaard medewerkersgegevens uit het vorige dienstverband in. Vanaf Profit 8 neemt Profit ook instantiegegevens over uit een eerder dienstverband.

Het gaat om instantiegegevens die al eerder bij een medewerker zijn vastgelegd. Om deze gegevens over te nemen, moet er een match zijn met een bestaande medewerker of start je het onboarden vanuit de stamkaart van de medewerker. Dit werkt alleen als de activering België (functionaliteit) is ingeschakeld én je een koppeling hebt met een sociaal secretariaat (Acerta , Group S, SD Worx of Partena).

Let op:

Profit neemt instantiegegevens alleen over als je bij het nieuwe dienstverband een koppeling gebruikt met hetzelfde sociaal secretariaat als bij het vorige dienstverband. Enkele voorbeelden zijn:

  • Van Acerta naar Acerta: Profit neemt de instantiegegevens over.
  • Van Acerta naar Partena: Profit neemt geen instantiegegevens over.
  • Van Partena naar SD Worx: Profit neemt geen instantiegegevens over.

Voordelen

  • Je hoeft instantiegegevens niet steeds opnieuw in te vullen bij een nieuw dienstverband van een medewerker.
  • Je voegt dienstverbanden eenvoudig toe.
  • Je bespaart tijd.

Zie deze functionaliteit als een invoerhulp. Als de instantiegegevens van de medewerker al bekend zijn, vult Profit deze automatisch voor je in. Je kunt de gegevens op de aanmakenpagina nog aanpassen voordat Profit het dossieritem aanmaakt.

Zie ook